Які підходи обрати закладу освіти для аналізу результатів самооцінювання?

Які підходи обрати закладу освіти для аналізу результатів самооцінювання?
Дата: 24.10.2024

З метою визначення стану сформованості та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти заклади освіти проводять самооцінювання освітньої діяльності. 

Як закладу освіти надалі використати результати самооцінювання для удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти та планування подальших дій щодо розвитку?  

Доцільно проаналізувати отримані результати. 

Здійснити такий аналіз можна різними способами. Наприклад, застосувати SWOT-аналіз, який дозволяє визначити сильні та слабкі сторони в діяльності закладу освіти, можливості та загрози за кожним напрямом оцінювання. Результати аналізу в подальшому використовують для пошуку засобів перетворення слабких сторін на сильні, що в підсумку сприятиме зростанню якості освітньої діяльності закладу. 

Метод угрупувань полягає у систематизуванні досліджених процесів за будь-якими загальними ознаками. Такою групувальною ознакою можуть бути напрями освітньої діяльності. Можна провести групування отриманих результатів за більш конкретними ознаками. Наприклад, проаналізувати, як матеріально-технічне забезпечення впливає на управлінську діяльність, процес викладання, навчальну діяльність здобувачів освіти, зокрема, учнів/учениць з особливими освітніми потребами. Можна використовувати одночасно SWOT-аналіз, розділивши отримані методом групування результати на сильні та слабкі сторони.

Ранжування проблем полягає у тому, що об’єкти ранжування, наприклад, виявлені проблеми, розташовують в порядку зниження їх значущості. Такий підхід дозволяє закладу освіти визначитися щодо черговості розв’язання проблем. Можна, наприклад, запланувати заходи для вирішення проблем, які є більш значущими для покращення освітньої діяльності закладу освіти, а можна зосередитися на тих проблемах, розв’язання яких потребує менше часу та ресурсів. До процесу ранжування проблем варто залучити не лише педагогічних працівників, а й представників батьківства та учнівського самоврядування, зовнішніх експертів, адже їхні думки щодо значущості проблем закладу освіти можуть суттєво різнитися. 

Заклад освіти, маючи автономію, може застосувати інший підхід до аналізу результатів самооцінювання.

Узагальнені та проаналізовані результати самооцінювання включаються до щорічного звіту про діяльність закладу освіти або звіту керівника закладу. У звіті визначаються шляхи вдосконалення освітньої діяльності, які конкретизуються у річному плані роботи закладу освіти, а також можуть стати підставою для коригування стратегії розвитку закладу освіти. 

Докладно 

✔ «Абетка для директора» 👉 http://surl.li/usqtn 

✔ Онлайн-курс «Управління якістю освіти в школі» 👉 http://surl.li/usqvq

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: