Англійська мова у дитсадках: з 1 вересня 2026 року вивчення стане обов'язковим

Англійська мова у дитсадках: з 1 вересня 2026 року вивчення стане обов'язковим

Лист МОН від 29.07.2026 р. №1/16388-26 "Про застосування англійської мови в закладах дошкільної освіти"

Міністерство освіти і науки України готує заклади дошкільної освіти до важливих змін. Згідно з оновленим законодавством, англійська мова стає невід’ємною частиною освітнього процесу для дітей старшого дошкільного віку.

Ключові зміни та терміни

Відповідно до Законів України «Про застосування англійської мови в Україні» та «Про дошкільну освіту», з 1 вересня 2026 року вивчення англійської мови дітьми п’яти-шестирічного віку є обов’язковим для всіх закладів дошкільної освіти (ЗДО), незалежно від їхньої форми власності.

Організація освітнього процесу

Для забезпечення якісного навчання Міністерством передбачено такі кроки:

• Кадрове забезпечення: запроваджується посада вчителя англійської мови з розрахунку 0,25 штатної одиниці на кожну групу старшого дошкільного віку.

• Навантаження: педагогічне навантаження на одну групу становить 4,5 години на тиждень.

• Форми роботи: навчання не обмежуватиметься лише заняттями (рекомендовано 2 рази на тиждень). Мова має інтегруватися у повсякденне життя: ігри, прогулянки, режимні моменти та тематичні розваги без використання перекладу, щоб діти засвоювали її природно.

Хто може викладати?

На посаду вчителя англійської мови в ЗДО можуть бути призначені:

1. Фахівці з відповідною педагогічною освітою.

2. Вихователі, які мають право викладання мови за дипломом або підтверджений рівень володіння мовою не нижче В2 (за шкалою CEFR).

3. Особи з вищою освітою без педагогічного профілю, які пройшли спеціальну підготовку та мають сертифікат рівня В2 (Aptis, Cambridge, IELTS тощо).

Також допускається робота за сумісництвом або суміщенням посад із встановленням доплати до 50% посадового окладу.

Підтримка педагогів

Для допомоги вихователям МОН у співпраці з партнерами (British Council, Cambridge University Press) розробило:

• Методичний порадник з практичними рекомендаціями щодо планування занять.

• Національну платформу для професійного розвитку педагогів.

Перелік рекомендованих освітніх та парціальних програм (наприклад, «Англійська мова для дітей дошкільного віку» Кулікової І.А. та Шкваріної Т.М.).

Важлива інформація для керівників

Керівники закладів мають до 14 серпня 2026 року надати інформацію про кількість груп та заплановане кадрове забезпечення для впровадження англійської мови

. Заклади також мають право самостійно розробляти парціальні програми або залучати фахівців на договірних умовах (наприклад, через онлайн-платформи або договори з ФОП)

.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: