Чи може вихователь піти у відпустку посеред навчального року?

Чи може вихователь піти у відпустку посеред навчального року?
Дата: 19.05.2025

Статтею 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено, що право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності. Право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості зі збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим законом.

Частиною шостою статті 6 Закону про відпустки встановлено, що педагогічним працівникам щорічна основна відпустка надається тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому КМУ.

Тривалість щорічної основної відпустки педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти визначається відповідно до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою КМУ від 14.04.1997 №346 (далі — Порядок надання відпустки).

Коли надавати

Частиною чотирнадцятою статті 10 Закону про відпустки передбачено, що керівним, педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надають у період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Пунктом 2 Порядку надання відпустки також встановлено, що педагогічним працівникам навчальних закладів інших установ і закладів щорічна основна відпустка повної тривалості, визначеної в додатку до цього Порядку, у перший та наступні роки надається у періо¬д літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу. Пунктом 2 Порядку надання відпустки передбачено випадок, коли щорічну основну відпустку можна надавати протягом навчального року, а саме — у разі необхідності санаторно-курортного лікування, якщо це передбачено колективним договором.  Пунктом 4 Порядку надання відпустки також передбачається можливість надання відпустки не в канікулярний період. Зокрема, установлено, що педагогічним працівникам невикористана частина щорічної основної відпустки, за умови її поділу, повинна бути надана, як правило, в період літніх канікул, а в окремих випадках, передбачених колективним договором, — в інший канікулярний період.

Чи можна обмежити

Пунктом І «Заклади дошкільної освіти (дошкільні підрозділи іншої юридичної особи публічного чи приватного права, які провадять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти)» Порядку надання відпустки вихователям закладів дошкільної освіти передбачено щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів.  Відповідно до абзаців першого — третього частини першої статті 12 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-IX (далі — Закон про трудові відносини) у період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основ¬ної відпустки за рішенням роботодавця може бути обмежено тривалістю 24 календарні дні за поточний робочий рік. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше ніж 24 календарних дні, не використані у період дії воєнного стану дні такої відпустки переносять на період після припинення або скасування воєнного стану. За рішенням роботодавця невикористані дні такої відпустки можна надавати без збереження заробітної плати. При цьому слід пам’ятати, що абзацом четвертим частини першої статті 12 Закону про трудові відносини визначено, що положення другого речення абзацу другого та абзацу третього частини першої статті 12 Закону про трудові відносини не застосовуються до керівних працівників закладів освіти та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.

Тому щорічну основну відпустку вихователеві закладу дошкільної освіти потрібно надати влітку повної тривалості 56 календарних днів, крім випадків, коли це передбачено колективним договором.

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: