Чи зберігається кваліфікаційна категорія за педагогом, який перейшов з посади вчителя на посаду асистента вчителя?

Чи зберігається кваліфікаційна категорія за педагогом, який перейшов з посади вчителя на посаду асистента вчителя?

Чи зберігається кваліфікаційна категорія за педагогом, який перейшов з посади вчителя на посаду асистента вчителя?

Відповідно до п. 14 Розділу І Положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 року № 805 до проведення чергової атестації педагогічного працівника за ним ЗБЕРІГАЮТЬСЯ присвоєні кваліфікаційна категорія (педагогічне звання).

За педагогічними працівниками, які переходять на роботу з одного закладу освіти до іншого, а також на інші педагогічні посади у цьому закладі освіти або які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005  № 557 Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ не передбачає встановлення асистенту вчителя розряду вище ніж 12, а також цей нормативний акт не передбачає присвоєння асистенту вчителя кваліфікаційної категорії.

Отже, керуючись вищевикладеним:

1. За педагогічним працівником, який перейшов з посади, наприклад, вчителя на посаду асистента вчителя зберігається кваліфікаційна категорія до наступної атестації.

2. За результатами атестації на посаді асистента вчителя, не пізніше як через два роки після прийняття на цю посаду, асистенту вчителя присвоюється лише тарифікаційний розряд.

3. Таким чином, у міжатестаційний період після переходу з педагогічної посади на посаду асистента вчителя до атестації на посаді асистента вчителя за працівником зберігається кваліфікаційна категорія.

Джерело:

Новини:

Поділитися:

Коментарі

Світлана

Отже, якщо у мене 2 категорія, то мала б зберігатися до атестації? А мені встановили 10 розряд і довести директорці, що це неправомірно ніяк неможливо! До кого звертатись в такому випадку?

Додати коментар