Нещодавно в Україні було офіційно створено Проєктний офіс впровадження Нової української школи. Проєктний офіс НУШ є консультативно-дорадчим органом, який працюватиме над впровадженням реформи Нової української школи, підтримкою її пілотування у старших класах та заходами з відновлення освітньої сфери після війни.
Основними завданнями офісу будуть:
✔ Технічна підтримка директорату шкільної освіти МОН щодо реформи НУШ у 8—12 класах, зокрема планування, моніторинг та оцінка реформи.
✔ Посилення роботи Українського інституту розвитку освіти (УІРО) для ефективного впровадження змін.
✔ Створення спеціальної онлайн-платформи (СОП) для проведення ДПА та забезпечення цифрових рішень для оцінювання учнів.
✔ Модернізація інформаційних систем освіти, зокрема автоматизованого комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ).
✔ Розробка інноваційних проєктів, які відповідатимуть сучасним практикам викладання та навчання у межах НУШ.
Проєктний офіс НУШ складатиметься з керівника, менеджерів, експертів та консультантів у сфері освіти і науки. Його керівником призначено Ігоря Хворостяного, який раніше обіймав посаду керівника Директорату шкільної освіти МОН.
Фінансування проєктного офісу НУШ здійснюватиметься за рахунок програми «Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні» — LEARN. Її офіційно представили ще на початку осені 2024 року. У межах програми Україна отримає $415 млн від Міжнародного банку реконструкції та розвитку та Міжнародної асоціації розвитку, з яких $385 млн — у вигляді позики, а $30 млн — у вигляді гранту.
Більша частина коштів піде на будівництво й модернізацію укриттів, закупівлю автобусів для перевезення учнів, забезпечення НУШ підручниками та підвищення кваліфікації вчителів.
Грантова частина коштів програми, у розмірі $30 млн, була спрямована на створення та фінансування офісу НУШ. Ще під час підписання угод щодо LEARN міністр освіти Оксен Лісовий зазначав про відповідні плани. Також грантові кошти дозволять підтримати пілотування НУШ у 8—9 класах базової школи та 10—12 класах старшої профільної школи.
Коментарі
Додати коментар