Оголошення про надання МОН інформації про потребу в підвезенні здобувачів освіти

Оголошення про надання МОН інформації про потребу в підвезенні здобувачів освіти
Дата: 15.05.2024

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2024 р. № 418 (зі змінами) (далі — Порядок та умови), Міністерство освіти і науки України оголошує про початок проведення розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів.

Головним розпорядником субвенції є Міністерство освіти і науки України.

Для підготовки пропозицій щодо розподілу субвенції облдержадміністрації, військові адміністрації до 22 травня 2024 року повинні надати МОН інформацію про потребу в підвезенні здобувачів освіти за формою, що додається.

Інформація надається через систему електронної взаємодії органів державної влади (СЕВ ЦОВВ) або через надсилання відповідної інформації на електронну адресу Міністерства освіти і науки України: mon@mon.gov.ua та секретаря комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів: oksana.virolainen@mon.gov.ua. 

Потреба в підвезенні визначається станом на 01 вересня 2024 року.

Для визначення потреби до уваги беруть розрахунок кількості здобувачів освіти, які навчаються (будуть навчатися в наступному навчальному році) виключно за очною (поєднанням очної та дистанційної) формою здобуття освіти та проживають у сільській місцевості на відстані понад 2 км від закладу освіти на закріпленій за закладом освіти території.

Комісія МОН готує пропозиції щодо розподілу субвенції пропорційно до кількості здобувачів освіти кожної області, які потребують підвезення відповідно до законодавства та підвезення яких не забезпечено шкільними автобусами.

Закупівлю шкільних автобусів (розподіл субвенції між бюджетами територіальних громад) здійснюють тільки для тих закладів освіти, у яких освітній процес організовано за очною та (або) поєднанням очної та дистанційної форм здобуття освіти та які мають укриття, що відповідає Державним будівельним нормам у черговості, визначеній Порядком та умовами.

У 2024 році згідно з пунктом 46 Порядку та умов для здійснення розподілу субвенції між окремими областями застосовується коефіцієнт: 4 (Харківська область), 2 (Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Херсонська та Чернігівська області), 1 (для решти областей).

До розрахунку потреби в підвезенні не включають здобувачів освіти закладів, які розташовані на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, які визначено розділом II переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309, і закладів загальної середньої освіти, у яких освітній процес організовано лише за дистанційною формою здобуття освіти та для яких придбання шкільних автобусів і розподіл субвенції не здійснюється.

Джерело:

Вподобайкі:

1
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: