Оцінювання в 5-7 класах НУШ: групи результатів, зразки заповнення журналу

Оцінювання в 5-7 класах НУШ: групи результатів, зразки заповнення журналу
Дата: 31.10.2024

Як правильно виставляти підсумкові та семестрові оцінки і заповнювати класні журнали НУШ за групами результатів за новими рекомендаціями МОН.

Пропонуємо короткий огляд основних положень, які допоможуть упорядкувати сторінки класного журналу. Презентація містить зразки для всіх освітніх галузей, які ви можете використовувати в роботі. Збережіть собі та користуйтесь.

ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНЮВАННЯ: 5-7 кл. НУШ

Автор: Богачик Т.С., заступник директора Чернівецького ІППОЧО з науково-методичної роботи, кандидат історичних наук

Вподобайкі:

48
8
5
9
6
31
3
16
1
11

Коментарі

Алла

Чула, що вчителям важко розібратись з цим оцінюванням, а як нам батькам? Хто поясне, як вчиться моя дитина? В чому мені їй допомогти? Що за розумник придумав?

Наталія

Це ж скільки потрібно було думати, щоб такий "шедевр" придумати? Цікаво, а самі автори цієї системи оцінювання розбираються в тому, що вони придумали? Не дивно, що ніхто не може зрозуміло пояснити, як правильно записувати. Ускладнили життя вчителям, батькам і учням. А головне - це те, що рівень навчальних досягнень учнів від цього аж ніяк не покращиться!

Ірина

Чим би дитя не бавилось,аби не плакало!От МОН і бавиться,їм байдуже до вчителів,учнів,батьків.

Люся

Та сама куля, тільки у профіль.

Слоун Альфред

Коли топ менеджмент не відповідає навіть рівню ловер менеджмента....це.....крах

Ірина

Просиділа за кампом всі канікули...Нічого зрозуміла... 38 років стажу, пора на пенсію.

Ірина зла як чорт

В мене враження, що країну захопили найтупіші

Вчитель

Брєд брєдовий. Нешановні затійники цього безладу, ви практики? Ви живих дітей бачили? Ви хоч трохи маєте розуміння, чим вчитель повинен займатися на уроках, окрім незрозумілого оцінювання і намагання все внести в журнал? А свідоцтво досягнень на 7 сторінок? Чим табелі заважали? І невже ви дійсно думаєте, що це покращить якість знань учнів? Та вчителям потрібно ще ввести додатково посаду секретаря, щоб той заповнював всю ту бєлєбєрдєнь, яку ви накрутили.

Галина

Два місяці розбираємося..... Ще не розібралися.... Кажуть, далі буде ще цікавіше...

Галина

Дурдом " Веселка ".- це про МОН

Наталія

Чи покращить ця система оцінювання якість знань учнів? Чи будуть учні вмотивовані ?

Наталч

Придурки МОН,ми так їх навчили

Тетяна

Сподіваюсь, покаранням тому, хто це вигадав, в потойбіччі буде саме заповнювання журналів за його божевільною системою. Це крутіше казанів зі смолою.

Августа

Може МОН розділить долю МСЕК?

Наталя Валеріївна

А доба досі 24 години? Чи МОН домовилося про збільшення годин.

Марія

Це щось із фільмів жаху...Боже, дай розуму тим, хто сидить у МОН ,нічого не робить, окрім придумати таку хрень...Цікаво, ці коментарі вони читають?!Як добре було б, щоб читали, то, напевно , вже б не придумували більше маячню...

Василь

Це придумали ті, хто до школи, навчання дітей немає ніякого відношення. Можливо вони і вчилися "коридорами"!

Ірина

А автори читають коментарі до своїх нововведень? Чи їм не цікава наша думка?

Людмила, вчитель, 41 рік педстаж

Як це зупинити? МОН вже не вперше пробиває дно! Може петицію до президента?

Лариса

Для чого таке оцінювання? Хто взагалі придумав ті групи результатів? Таке оцінювання зовсім не потрібне.

Учитель

Це після гарної гулянки, мабуть, приходять такі просвітницькі ідеї

Пух

Ніколи ще за всі роки Незалежності так не знущались з вчителів і дітей. Незрозуміле оцінювання, вчителів змушують створювати нікому не потрібні папери, безкінечні піарні заходи, конкурси й олімпіади щотижня. Вчитись і вчити нема коли. Додайте війну, постійні обстріли, вимкнення світла, замість підтримки - знищення освіти

Ені

Після Вакарчука МОН покинули розумні істоти. "Наявність мозку, ще не говорить про наявність розуму. " Здатність розмовляти, також не свідчить про наявність розуму. І це не мої слова, а лише одного відомого персонажу з фільму. А особиста думка: у МОН сидять анцифали, і не більше. 🤬🤬🤬

Наталя Валеріївна

Кожного року збільшується кількість вчителів, що уходять і зменшується кількість охочих викладати. А якщо в один момент вчителів просто не стане? Сього дуже важко добитися гідного результату від дітей (мозок не працює), після уроку тільки і думаєш, як ще пояснити прості речі (про складні мова вже не йде). Те що вони роблять оцінити і так складно. Думаєш над кожною оцінкою. Іноді, взагалі, оцінити не можеш. Бо це нічого. (Може це тільки в природничих дісциплінах?) А тепер весь час, що витрачаєш на те, щоб придумати як щось донести, треба буде витрачати на те, як це "нічого" оцінити. Може просто треба перестати всі їхні вигадки втілювати в життя. Нехай всіх звільнять. Подивимось, як вони це зроблять. І останнє. Кількість батьків, що намагаються навчати своїх дітей самостійно, теж швидко зростає. Дограємося, що розвиненим дітям школа більше не знадобиться, а іншим оцінювання взагалі не потрібне.

Ігор

Неадеквати керують освітою, щоб вижити зі школи адекватних учителів

Любов

У презентації немає нічого як оцінювати курси морального спрямування.

Людмила

42 роки працюю в освіті. Думала, що це я вже неспроможна осягнути тієї нісенітниці, що вважається нововведенням, але бачу, що таки не одна я така. Два місяці розбираюсь із записами , не розумію: то як же таки правильно? Хочеться кричати:"Люди, схаменіться, поверніться обличчям до дітей! " Що змінилось відтоді, як ввели НУШ? Навчання не покращилось, інтерес до навчання - теж. То хіба це не сигнал , щоб зупинитись ? Підручники надрукували по пів метра величиною, а як їх тягти школяреві до школи не написали. Підняла ранець дитини з усіма підручниками - та ноша для дорослої людини не під силу , а ще ж там має бути пляшечка з водою, бутерброд... А де ж піклування про здоров'я дітей? І таких запитань безліч. Куди котиться освіта?

Олена

Для чого ми робимо все, що вимагає МОН? ЩОБ БУТИ ХОРОШИМИ? А якщо не зробити хоч раз? Давайте спробуємо!!!.....

Учитель

Як оцінював, так і буду оцінювати. А МОН ... у напрямку російського корабля.

Ігор Іванович

Шановні колеги, вчитайтесь уважно в перші рядки: Як правильно виставляти підсумкові та семестрові оцінки і заповнювати класні журнали НУШ за групами результатів за новими рекомендаціями МОН. РЕКОМЕНДАЦІЇЯМИ!!! Це всього лише рекомендації!!! Кожне методичне об'єднання вчителів обговорює на своєму засіданні найзручніший для себе спосіб оцінювання і запису оцінок , приймає відповідне рішення, фіксує це рішення в протоколі і затверджує педрадою, яка спроможна затвердити будь-яке розумне рішення автономно. Для цього у всіх шкіл є дані повноваження. Все! В нашій школі ми так і зробили і це геть не заважає нам досягати гарних результатів в навчанні і входити в десятку кращих шкіл Одеської області. Ще раз наголошую: це всього лише РЕКОМЕНДАЦІЇ!!! Вибрали найпростіший варіант і ніхто не заморочується. А ціль у нашого МОН і отаких

Ігор Іванович

працівників МОЗ та освітян, таких як Богачик Т.С. , які в школі, мабуть, працювали в минулому столітті, якщо й взагалі працювали, зрозуміла: в сучасного вчителя не повинно бути взагалі вільного часу ні на власний розвиток, ні на відпочинок, тільки на школу.І не дай Боже задати питання, чому за роботу в освітній галузі в Україні платять найнижчу зарплату в порівнянні з усіма європейськими державами?

Олена

Як колишній вчитель із ого стажем і бабуся внучок 2, 5, 6 класів - маю право висловити своє враження від дій мону : навіть проффесорський табачнюк своїми рехформами діяльності освітянського процесу НЕ знищив так наснагу до вчителювання, як оце гидотне моношлюшне монзбіговисько. Добре, що наша родина у місті, А не сільській місцевості, добре що в родині є фахівці основних предметів, добре що маємо гроші на 3х репетиторів, адже в школі, як і моні, всім на дітей байдуже. Вчителі по горло у безглуздих вказівках і отписках. Тіко депутатсько-владні шлюхи з мону не бачать за своїм псевдотворчим пафосом і численними преміями - різьке сповзання шкільної освіти до катастрофи. І я не про оплату праці вчителя.

Володимир , 38 років педстажу

А як заповнити е-журнал хтось підкаже? Це в паперовому можна з клітинками гратися, а в електронному що робити?

Інна Григорівна

Це все робиться для того, щоб відбити у молоді будь-яке бажання працювати в школі, а пенсіонери і самі не витримають цих "новаторських" ідей і підуть. За ці копійки терпіти такі знущання мало кому приємно, а якщо ще й завуч чи директор не зовсім адекватні, то це зовсім біда. Щодо самих рекомендацій - брєд сивої кобили! Автор явно не дружить з головою. Ви хоч самі розумієте, що ви пишете? Мені здається, що ні! Так навіщо впарювати людям цей мотлох? Зайнятися більше нічим?

Інна Григорівна

В мене враження після цих рекомендацій пані Богачик Т.С., що адекватність в освіті - це рудимент. Скільки можна знущатися з людей? Ви самі розумієте що пишете? Чи здоровий глузд у вас зник так само як і ковід після початку війни?

Ольга

Мабуть, уже вчителям треба виходити на Майдан.

Валентина

Маємо, що маємо: випускаємо пар у ЗМІ і - ніяких дій.

Микола

За 47 років роботи бачив різні безумні ідеї, але такої нісенітниці ще не було.

Олег

Усі ці проекти створені для знищення осввти.Це головна мета тих, хто впроваджує. Нововведення такого рівня повинні бути апробовані на невеликій групі шкіл, отримати позитивний результат, аналізовані, коректовані і вже потім можливо дані для всіх шкіл.

Руслан

Рекомендації - не для обов'язкового виконання. Оцінювати буду так як і раніше, з тематичними оцінками. Для моєї дисципліни, на даний момент, це найбільш зручний та адекватний спосіб.

Вчитель

У черговий раз переконуюсь, що у МОН працюють випадкові люди, які слово школа читають, а її саму ніколи не бачили!!!

Валентина

40 років стажу - коту під хвіст! Хімія - 1 час на тиждень, знання б хоч якісь надати дітям, а треба грати у пошуковців, дослідників.....А спеціалісти покидають країну - ВІЙНА! Хто ж піднімати країну буде, де мотивація до навчання?

Олеся

Тяжко визнати, що другий місяць навчання закінчився, а роз'яснення до виставлення оцінок з рекомендаціями ще пишуть...Учителі, певно, деградують) Таке враження, що одна біда кличе іншу( Мало ковіду, війни, тривог -- потрібно вигадати щось нове, аби думати не було коли і кому( Поточне оцінювання, розумію, тепер зовсім не має значення, тоді виникає питання: як бути дитині, вона не завжди під час контрольної може показати результат. Завжди є учні, які можуть відповідати усно, але завдання діагностувальної роботи виконувати не зовсім якісно ( Потрібно запросити усіх тих, хто придумав цю систему, щоб вони втілювали її на практиці, тоді навчать учителів, як правильно це робити. Справжні агенти змін прийдуть працювати в школу)

Наталія

Електронний журнал--це знущання з вчителів, бо його заповнювати потрібно у вільний час, а хіба він є у вчителя? Хто оплатить роботу з електронним журналом?

Тетяна

Велика вдячність пані Богачик за просте і зрозуміле пояснення оцінювання за групами результатів. Тепер спокійно ставлюсь до виконання такої роботи. Саме такі професіонали повинні бути в МОН. Тоді нове в системі освіти нікого не буде лякати. ДЯКУЮ!!!

Ольга

Хочеться більш детального пояснення оцінювання за групами результатів стосовно іноземної мови. У нас є три групи результатів: ГР1, ГР2, Гр3. І є 4 види робіт робіт, які ми оцінюємо ( аудіювання, читання, письмо, говоріння). У зразку записів в журналі з іноземних мов використовують 4 групи результатів, але це ж не групи результатів, а види робіт. Виходить, що потрібно кожен вид роботи оцінювати по ГР1, ГР2,ГР3.

Олена

Дякую МОН за те, що не дають жити і працювати, що шукають різні винахідливі способи звести з розуму і добити й так вбиту війною нервову систему, яка витримала переселення, яка щодня переживає за свою дитину і дітей, які на війні., які захищають оцю придуркуватість України. Дякую вам, дай Бог, щоб вас якнайшвидше там не було, в МОН. Хоча за гроші і не таке можна вигадати , а за великі гроші ще більше, бо без грошей ви б і пальцем не пошевелили. Не поважаєте ви ні дітей, ні вчителів, ні Україну. Читайте коментарі і насолоджуйтеся, хоча вам ...

Лариса

У країні, на жаль, іде війна. Постійні тривоги, діти втомилися сидіти в укриттях. Учителі не знають як наздогнати матеріал, бо уроки "випадают". Просиділи в укритті з дітьми, потім біжимо додому закласти уроки, що "випали" та готуватися до нових занять. Якщо частина дітей зайде на освітню платформу, то це дуже добре, більшість - не заходять. Чому не проводимо уроків в укритті? Воно просто не підготовлене для занять. Хоча "прийняла" якось комісія та прозвітувала, що все гаразд. Порушувала це питання неодноразово, тому стала не "вигідною" для адміністрації ліцею та гуманітарному відділу освіти. А тепер ті, хто придумали оцінювати дітей за ГР, поясніть як це зробити не на папері, а в реальності? Ви хоч розумієте, що відбувається? В яких умовах доводиться працювати? У дітей прогалини у знаннях, а нам прописують "надолужуйте освітні втрати" та ще звітуйте. Оцінюйте за групами результатів. Тобто, я планую провести урок очно, але він, у зв'язку з тривогою не відбувся, я прийшла додому після того як відсиділа з дітьми у задушливому підвалі та починаю закладати урок дистанційно. Як можна провести лабораторні роботи, практичні роботи вдома? А я запланувала ГР. На настиупному уроці проведемо. Але, на жаль, урок знову не відбувся. То про які ГР ви нам розповідаєте?

Вчитель

Ні, там сидять розумні люди, вони знають, що роблять, а все для того, щоб знищити освіту, щоб діти були тупими, розумні їм не потрібні, а хто зможе, виїде за кордон. В наші діти будуть просто комусь прислугами та рабами.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: