Підручники: заобрійні вершини педагогіки, дидактики та методики

Підручники: заобрійні вершини педагогіки, дидактики та методики
Дата: 26.07.2025

Автор: Іван Любінець, заступник директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти

Завжди правильно розшифровував абревіатуру НУШ. Але не думав, що ця школа може бути аж настільки новою. Це, мабуть, заобрійні вершини педагогіки, дидактики разом з методикою.

Виявляється, на одну проблему у двох підручниках для учнів 6 класу є різна інформація.

Зокрема, підручник з географії вчить, що людство ділиться на три раси. А підручник (інтегрований!, це вам не банально простий) з історії вчить, що людство ділиться на 4 раси. До традиційних (європеоїдна, монголоїдна, негроїдна) додається ще австралоїдна.

От і виникають думки: це географія настільки відстає, чи історія настільки попереду?

На питання сина-шестикласника відповів, що вся справа у талантах авторів. Звичайно, це жарт.

Але виникає питання: де істина? Для чого на двох предметах розглядати одне й теж поняття, при цьому з різними характеристиками? На уроках фізики не вчать же табличку множення, хоча вміння множити інтенсивно використовують.

Чи це я настільки відстав і не знаю, що поняття «міжпредметні зв'язки» вже стало анахронізмом?

А ще цікавими є фото у підручнику інтегрованої історії для ілюстрації зовнішнього вигляду представників трьох рас. Саме так. Пишуть про чотири раси, а фото три.

Отже, шановні автори підручника з історії вважають типовим представником європеоїдної раси британського монарха Чарльза ІІІ, негроїдної – 44-го президента США Обаму, монголоїдної – імператора Японії Нарухіто. Фото представника австралоїдної раси відсутнє.

Я довго намагався зрозуміти, яке відношення до історії стародавнього світу мають панове Чарльз ІІІ, Обама, Нарухіто. Знайшов один аргумент – всі їх предки так чи інакше жили в давні часи.

Замість висновку: як же хочеться, щоб настав той омріяний час, коли НУШ ми будемо тлумачити як «нормальна українська школа»!

Коли мистецтво створювати підручники буде мистецтвом для учнів, а не заради мистецтва.

Джерело:

Вподобайки:

3
6
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: