Міністерство освіти і науки України ініціює громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України, яка окреслює механізм визнання результатів навчання, здобутих у закладах освіти за кордоном.
Ця постанова є наступним кроком у реалізації змін до закону про повну загальну середню освіту щодо визнання результатів навчання, здобутих громадянами України за кордоном. Вона є ключовим етапом, що сприяє поверненню українських громадян та допомагає їм успішно реінтегруватися в Україні.
Що передбачає постанова?
• Оптимізовану процедуру визнання результатів навчання для дітей, які здобувають формальну освіту за кордоном.
• Спрощений механізм визнання результатів навчання для дітей, які вчаться в закладах неформальної освіти з українознавчим компонентом.
• Створення переліку суб’єктів освітньої діяльності за кордоном.
Уперше для громадського обговорення проєкту постанови МОН запрошує скористатись платформою електронної демократії e-DEM. Охочі можуть долучитись, залишити коментар або пропозицію у спеціальному полі, а також надіслати відгук, який відображатиметься на платформі.
Ця платформа забезпечує відкритий та прозорий діалог, де кожен може не лише висловити свою думку, а й ознайомитися з аргументами інших учасників. Такий підхід сприяє ухваленню зважених рішень та розробленню ефективної освітньої політики.
Посилання на проєкт постанови: consult.e-dem.ua/npas/482
Щоб розпочати обговорення, авторизуйтеся на платформі. Для зручності додаємо інструкцію з реєстрації bit.ly/4bbCUjh
Отримані пропозиції з обґрунтуваннями будуть узагальнені у звіті, який стане основою для подальшого доопрацювання проєкту постанови. Результати обговорення будуть оприлюднені на сторінці «Консультації».
Платформу e-DEM створено в межах Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Коментарі
Як бути з оцінюванням, якщо дитина паралельно навчається і в українській школі, і за кордоном (наприклад, сімейне навчання)? Ігнорувати українську оцінку, бо закордонна вища, виводити середню чи як? Предмет може бути один і той, але програми різні, критерії оцінювання різні, кількість годин на вивчення предмету різна і ,звісно, результати будуть різні. То як бути вчителю? Чи можливо "визнавати" оцінки треба застосовувати для тих, хто навчався виключно за кордоном.
Додати коментар