Складний навчальний рік завершується. Попереду у випускників — НМТ і вступ у виші. Запропонуйте класним керівникам провести зі старшокласниками практикум про тайм-менеджмент, щоб учні сфокусувалися на важливому життєвому етапі й мали інструмент управління часом
ОКСАНА ДМИТРЕНКО, редактор освітніх видань, Київ
Війна навчила українців цінувати час і відчувати його об’ємніше. Під час повітряних тривог навіть малюки вже вміють самоорганізовуватися. Прикро, що початкові навички тайм-менеджменту учні опановують у такий спосіб. Нині важливо сформувати в них уявлення про час як ресурс, яким можна управляти, навчити школярів виявляти непродуктивні витрати часу й мінімізовувати їх. Особливо педагогам варто приділити увагу роботі зі старшокласниками, оскільки майбутніх абітурієнтів чекає мультипредметний тест у школі та вступ у вищі навчальні заклади.
Запропонуйте класним керівникам скористатися розробкою практикуму, щоб визначити, наскільки учні вміють розпоряджатися власним часом. За допомогою тестів і вправ педагоги виявлять і проаналізують причини, через які учні втрачають час і не вміють розподілити його раціонально. Якщо вчителі навчать старшокласників управляти часом, то це дасть їм змогу виконати всі завдання під час НМТ. Адже грамотне планування та правильні звички не лише допоможуть доводити до кінця розпочаті справи, а й знизять рівень стресу під час їх виконання. До того ж навички тайм-менеджменту стануть у пригоді й у дорослому житті.
Повну версію статті читайте в е-журналі "Заступник директора школи" Цифрового видавництва Експертус
Коментарі
Додати коментар