Рекомендації батькам, які хочуть допомогти своїм дітям вивчити українську мову

Рекомендації батькам, які хочуть допомогти своїм дітям вивчити українську мову

Автор: Nataliia Cheremisova

Батьки здобувачів освіти є учасниками освітнього процесу, тому вчителям варто налагодити з ними продуктивне комунікування. Водночас не завжди ми можемо відвідати батьківські збори чи поспілкуватися з кожним окремо, тому вирішенням ситуації можуть стати рекомендації батькам щодо вивчення певної галузі, які можна розмістити в GoogleClassroom, на сайті школи чи роздрукувати як невеликі пам’ятки.

В цьому дописі пропоную рекомендації для батьків щодо вивчення української мови та літератури. Хочу зазначити, що цей список орієнтовний і може бути доповнений чи змінений відповідно до особливостей класу, закладу освіти чи регіону.

✅ Власний приклад!

Розмовляйте українською літературною мовою вдома частіше. Без сумніву, в кожному куточку нашої країни є свої діалектизми (слова, фрази, граматичні форми або інші мовні ознаки, які характерні для певної місцевості). Часто діти використовують їх в усному мовленні, під час написання творів чи висловлювань. Чим більше буде практики, тим краще.

✅ Читання!

Читання книг дозволить дитині збільшити словниковий запас, розвине писемне та усне мовлення. Але як заохотити дитину читати?

По-перше, дозвольте обрати книгу самостійно. Те, що цікаво Вам, не обов’язково буде захопливим для дитини.

По-друге, влаштуйте родинні вечори або години читання. Якщо діти будуть бачити, що батьки також читають, то будуть і самі робити це з більшим ентузіазмом.

Також, можна обговорити сюжет чи зміст книги.

Наприклад, для сімейного читання чудово підійде «Книга-мандрівка. Україна» (автори: Ірина Тараненко, Марія Воробйова, Марта Лешак, Юлія Курова. Видавництво «#книголав», 2017 рік). Ця книга складається з 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Разом з дитиною ви дізнаєтесь про унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії.

✅ Споживання українського контенту!

Спонукайте дітей слухати українські пісні, дивитися мультфільми, фільми та відео українською, а також грати в українські ігри.

Пропоную звернути увагу на такі YouTube-канали, як UkrAnima.ua (велика колекція мультфільмів українською мовою студій "КиївНаукФільм" та "УкрАнімаФільм"), Вишиванчик (навчально-розважальний канал), Веселі Саморобки (розважально-пізнавальний канал для дітей, які люблять творчі активності).

✅ Корисні ресурси!

Є чимало корисних ресурсів для вивчення української мови в соціальних мережах та YouTube, на які можна підписатися як підліткам, так і батькам. Автори зосереджують увагу на найтиповіших помилках, а також ознайомлюють з цікавими лексичними одиницями, правилами та структурами.

(Наприклад, освітній проєкт “Мова — ДНК нації”, Вчимо українську з Олександром Авраменком та інші)

✅ Гра!

Грайте українською! Зараз є багато настільних ігор, які сприяють вивченню української мови. Також можна використовувати ігри, які розвивають мовні навички: кросворди, ребуси, мовні вправи, настільні ігри. Це може бути не тільки корисним, але й веселим заняттям для всієї сім’ї, зокрема і під час вимкнення електроенергії.

✅ Критерії оцінювання!

Ознайомтеся з системою та критеріями оцінювання, наданими вчителем. Це допоможе уникнути суперечок та непорозумінь між учасниками освітнього процесу.

❗Головне, намагайтеся створити позитивну атмосферу, щоб дитина відчувала, що вивчення мови — це не обов’язок, а цікаве та захопливе заняття!

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: