З 1 вересня очне навчання в Україні може поновитися лише у тих освітніх закладах, які повністю відповідатимуть безпековим вимогам під час воєнного стану.
Про це речниця Міністерства внутрішніх справ Альона Матвєєва заявила на пресконференції в Укрінформі, розповідаючи про проєкт “Безпечне освітнє середовище у школі”.
"За доручення Президента України Володимира Зеленського уряд працює над тим, щоб якомога більше закладів освіти розпочали свою роботу до 1 вересня. Проте за парти школярі зможуть повернутися, лише якщо буде дотримано всіх безпекових норм. Усі заклади освіти, які не будуть дотримуватися відповідних норм, не відновлять очне навчання", – зазначила речниця МВС.
За її словами, Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення органам місцевого самоврядування та центральним органам виконавчої влади щодо організації навчального процесу в умовах воєнного стану. Зокрема, йдеться про проведення регулярних навчань з евакуації школярів до бомбосховищ, уроків безпеки, забезпечення умов для перебування учнів у бомбосховищах, а також створення можливості навчатися в укриттях.
Водночас працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій зобов’язано провести перевірку закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів.
Крім того, доручено забезпечити посилену охорону садочків, шкіл, вищих навчальних закладів. Необхідно також забезпечити розвезення і супровід школярів до навчальних закладів у разі потреби.
Матвєєва уточнила, що рішення щодо форми навчання різні регіони або окремі навчальні заклади ухвалюватимуть самостійно.
Речниця МВС також поінформувала, що в межах проєкту спільно з Міністерством освіти і науки проводитимуться профілактичні заходи. Один із них передбачає розміщення в навчальних закладах інформаційних стендів. Працівники Національної поліції та ДСНС проведуть уроки безпеки в кожній школі, щоб надати дітям роз’яснення щодо інформації на стендах.
Водночас відбудуться зміни в навчальній програмі для учнів 6-11 класів, зокрема з предмета "Захист України". До нього буде додано відомості про мінну безпеку, у тому числі як поводитися, коли помітили вибухонебезпечні предмети, куди повідомляти, чого робити не можна.
Окрім цього, на початку навчального року представники МВС проведуть уроки безпеки з учителями. У першій декаді вересня передбачається провести профілактику правопорушень дорожнього руху з боку водіїв.
Запланована також розробка абетки безпеки для школярів та відповідного мобільного застосунку, щоб дитина могла дістати відповіді на всі запитання щодо безпеки.
"Ми не забуваємо і про ті щорічні виклики, які були до початку воєнного стану, – це правопорушення, вчинені дітьми і проти дітей. Продовжуємо працювати і в цьому напрямі. Серед пріоритетних напрямів проведення заходів у закладах освіти залишаються протидія домашньому насильству, булінгу, безпечна поведінка в інтернеті, профілактика вживання дітьми алкогольних напоїв, тютюнових виробів, наркоманії і відповідальність дітей за вчинення правопорушень", – зазначила Матвєєва.
Вона також нагадала про проєкт "Шкільний офіцер поліції", започаткований у 2016 році. Його метою було створення безпечного середовища під час навчального процесу. У новому навчальному році серед обов’язків шкільного офіцера поліції залишаться роз’яснення щодо правил та безпеки дорожнього руху, шкідливого впливу алкогольних напоїв, наркотичних засобів і тютюну. Водночас в умовах воєнного стану заплановано приділити додаткову увагу заходам щодо національно-патріотичного виховання та поліпшенню психологічно-фізичного стану дітей.
Коментарі
Що робити якщо у школі навчається 700 чоловік, а бомбосховище розраховано на 300 чоловік?
Скажіть будь ласка як що немає в школі бомбосховища, укриття а хочуть віконця закрити мішками з піском в роздягальні . То це можливо відкривати школу в очному режимі? Чи їм начхати на наших дітей? Чи це дійсно хочуть винищити націю. Немає слів.
Необхідно також забезпечити розвезення і супровід школярів до навчальних закладів у разі потреби. Яким чином? Як на дві школи- один школярик і то не кожного разу їздить і діти з різних околиць. Так працює ТГ. Неодноразово звертались за школяриком. Немає грошей. Думаю не буде, не до того ????? Діти інколи змушені пішки по 4 км добиратися. Що в цьому випадку? Заказати, щоб в той час ракети не впускали. Чому це ніде не враховують?Думати потрібно трохи. Це ж діти!!!
При ковіду-дистанційка,а при війні-в школу!Це ви нарошно чи від розуму великого?Які бомбосховища,які укриття в наших селах та містечках?Навіть оповіщення немає,сигналів сирен немає!Про що ви тут городите? Діточок наших зберегти потрібно,а не в могилу братську положити!
Суспільство: Під час війни вимагаємо удосконалити дистанційне навчання! Зєвлада: Ми вас чуємо, тому спускаємо купу грошей на удосконалення підвалів та інших непристосованих для укриття від бомбардувань приміщень на косметичний ремонт та ламінованих табличок : "Бомбосховище"! Суспільство: Ви що, подуріли?! Це ж "братська могила"! Ці укриття не пристосовані від ворожих атак! Це ж наші діточки, генофонд України! Зєвлада: Ми вас чуємо! Тому всю відповідальність перекладаємо на місцеву владу і особливо директорів закладів та вчителів-вихователів! На початку навчального року проведемо інструктаж серед дітей-педагогів де ви всі визнаєте, що знали про небезпеку і відповідальність і самі погодились на умови офлайн навчання! Ми вам нічого не винні! Суспільство: Зупиніться! Це геноцид! Зєвлада: Га? Не чує баба... Ми чекаємо масового звільнення вчителів, що неясно?... Нам треба, щоб шандарахнуло по школі і світ визнав, яка раша підла і дав нам більше зброї чи ви проти?... І, взагалі, преЗєдєнт сказав:"Ідіть у сра.....у!"
Додати коментар