Вдосконалення професійніних компетентностей керівних і педагогічних працівників закладів освіти. Випуск 1. "Інклюзія"

Фраза "Praemonitus, praemunitus" (у перекладі з латинської "попереджений, озброєний" досить поширена й популярна. Вона закликає до запобігання негативним і небезпечним наслідкам шляхом передбачення та підготовки.

У контексті інформаційної кампанії  управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області ця фраза використовується для акцентування уваги не лише на важливості знання прав дітей, а й активної дії для створення умов, що запобігають порушенню цих прав. 

Тож важливо не лише знати права дітей, але й створювати умови, щоб запобігати порушенню їхніх прав. Щоб відновити порушені права дитини, потрібна тривала співпраця всіх зацікавлених сторін!

Правова компетентність учасників освітнього процесу передбачає високий ступінь володіння правом у конкретній професійно-педагогічній діяльності; усвідомлення дієвості законів та підзаконних актів, джерел права, які учасники освітнього процесу  повинні враховувати й дотримуватися, реалізуючи освітні функції; розуміння принципів права учасниками педагогічного процесу і способів правового регулювання їхніх відносин, ставлення до права як до невід’ємної складової професійної діяльності, здатність захищати та впроваджувати правові відносини відповідно до правових і розпорядчих принципів законності.

Детальніше про те, як вдосконалити професійні компетентності керівних і педагогічних працівників закладів освіти в контексті здійснення освітньої діяльності відповідно до вимог законодавчої й нормативно-правової бази України,правового регулювання життєдіяльності закладу в умовах законодавчих змін, читайте на картках від управління Державної служби якості освіти у Сумській області.

Випуск 1. "Інклюзія"

  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар