Фраза "Praemonitus, praemunitus" (у перекладі з латинської "попереджений, озброєний" досить поширена й популярна. Вона закликає до запобігання негативним і небезпечним наслідкам шляхом передбачення та підготовки.
У контексті інформаційної кампанії управлінням Державної служби якості освіти у Сумській області ця фраза використовується для акцентування уваги не лише на важливості знання прав дітей, а й активної дії для створення умов, що запобігають порушенню цих прав.
Тож важливо не лише знати права дітей, але й створювати умови, щоб запобігати порушенню їхніх прав. Щоб відновити порушені права дитини, потрібна тривала співпраця всіх зацікавлених сторін!
Правова компетентність учасників освітнього процесу передбачає високий ступінь володіння правом у конкретній професійно-педагогічній діяльності; усвідомлення дієвості законів та підзаконних актів, джерел права, які учасники освітнього процесу повинні враховувати й дотримуватися, реалізуючи освітні функції; розуміння принципів права учасниками педагогічного процесу і способів правового регулювання їхніх відносин, ставлення до права як до невід’ємної складової професійної діяльності, здатність захищати та впроваджувати правові відносини відповідно до правових і розпорядчих принципів законності.
Детальніше про те, як вдосконалити професійні компетентності керівних і педагогічних працівників закладів освіти в контексті здійснення освітньої діяльності відповідно до вимог законодавчої й нормативно-правової бази України,правового регулювання життєдіяльності закладу в умовах законодавчих змін, читайте на картках від управління Державної служби якості освіти у Сумській області.
Випуск 1. "Інклюзія"
Коментарі
Додати коментар