Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 працівники на період воєнного стану поновлюються на роботі

Відсторонені через відсутність щеплення проти COVID-19 працівники на період воєнного стану поновлюються на роботі
Дата: 14.03.2022

Ми отримуємо велику кількість скарг від працівників закладів освіти на те, що керівники закладів відмовляються поновлювати на роботі працівника, відстороненого від виконання посадових завдань через відсутність щеплення проти COVID-19. 

Хочу звернути увагу керівників закладів освіти, що наразі такі дії керівників є незаконними. Оскільки 01 березня 2022 року набрав чинності відповідний наказ  МОЗ від 25 лютого 2022 року № 380. Цей наказ до завершення воєнного стану зупинив дію наказу МОЗ від 04 жовтня 2021 року № 2153, який передбачав відсторонення нещеплених працівників від роботи https://bit.ly/3CHNq0s.

Я вже неодноразово наголошував та хочу знову наголосити, що на період воєнного стану всі раніше не допущені до роботи через ухилення від вакцинації проти COVID-19 працівники мають бути офіційно поновлені на своєму робочому місці. Це означає, що керівник закладу освіти повинен видати відповідний наказ про поновлення на роботі такого працівника та виплачувати йому заробітну плату. Як виплачувати зарплату працівникам закладів освіти під час воєнного стану - у нашій публікації тут https://bit.ly/35WiPzX.

Звертаю увагу, що Мінекономіки у роз’ясненні щодо сфери трудових відносин в умовах воєнного стану https://bit.ly/3MBu2GZ також наголошує на тому, що всі накази про відсторонення працівників у зв’язку з відмовою або ухиленням від вакцинації повинні бути визнані такими, що втратили чинність з 01 березня 2022 року та до завершення воєнного стану. Тому всі відсторонені особи допускаються до виконання завдань за посадою.

Звертаю увагу керівників всіх рівнів не лише на безумовне дотримання вимог чинного законодавства, але й закликаю вас у ці важкі часи залишатися людьми, робити все можливе, щоб підтримати колег. 

Не допомагайте загарбнику, створюючи додаткові проблеми для людей, які є вашими колегами і які працюють для дітей.

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: