Встановлення гнучкого режиму робочого часу працівникові відділу освіти

Встановлення гнучкого режиму робочого часу працівникові відділу освіти
Дата: 22.01.2023

Спеціаліст відділу освіти читав уроки у школі у робочий основний час. Всі нормативні документи, що дозволяли це робити, втратили чинність. Чи можна серед навчального року перевести його на гнучкий режим робочого часу, щоб цей спеціаліст міг і читати уроки, і працювати у відділі освіти за новим індивідуальним графіком? Зміна організації його трудової дільності на підставі заяви проводиться розпорядженням селищного голови? Чи можна скласти і затвердити графік роботи, і цього буде достатньо?

📝Влітку цього року набула чинності нова редакція статті 102-1 КЗпП України, яка чітко визначає, що сумісництво - це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця - фізичної особи.

📎 Також, у цій статті було вилучено норму, згідно з якою умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначалися КМУ.

📝 Пізніше було визнано такими, що втратили чинність постанову КМУ від 03.04.1993 р. №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мінфіну та Мін’юсту від 28.06.1993 р. №43, які дозволяли викладання й у основний робочий час.

📎 Одним із варіантів вирішення порушеного автором питання може бути встановлення гнучкого режиму робочого часу.

📝 При цьому, відповідно до статті 60 КЗпП України, це може відбуватися як під час прийняття на роботу, так і пізніше, тобто у разі виникнення необхідності вже під час дії трудового договору.

📎 Такий режим встановлюється за письмовим погодженням між працівником і роботодавцем:

1. за заявою працівника з прийнятними для нього часовими межами графіка роботи без дотримання вимог щодо повідомлення працівника не пізніше, ніж за два місяці про зміну режиму роботи;

2. роботодавцем - у разі виробничої необхідності з обов’язковим повідомленням працівника не пізніше, ніж за два місяці про зміну режиму роботи.

📎 При цьому, на час загрози поширення епідемії, пандемії та/або у разі виникнення загрози збройної агресії, надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру гнучкий режим робочого часу може встановлюватися наказом (розпорядженням) роботодавця.

📎 З таким наказом (розпорядженням) працівник ознайомлюється протягом двох днів з дня його прийняття, але до запровадження гнучкого режиму робочого часу. У такому разі норми частини третьої статті 32 КЗпП України (щодо повідомлення не пізніше ніж за два місяці) не застосовуються.

🔶 Отже, працівникові відділу освіти може бути встановлено гнучкий режим робочого часу у будь-який час, у тому числі й під час навчального року. Ураховуючи його зацікавленість у вирішенні цього питання, такий режим краще встановлювати за письмовою заявою працівника, з подальшою фіксацією узгодженого рішення у відповідному розпорядчому документі роботодавця (у даному випадку – наказі начальника відділу освіти зі статусом юридичної особи). При цьому, дотримання вимог щодо повідомлення працівника не пізніше ніж за два місяці про зміну режиму роботи не вимагатиметься.

Джерело:

Вподобайки:

0
0
0
0

Коментарі

Лариса

Режим роботи установи з8.00 до 16.00 . Керівник хоче брати сумісника і встановивити йому режим з 6.00 до 8.00 та 16.00 до 18.00. змінивши у колективному договорі режим роботи. Як це може бути коли установа працює з 8.00 до 16.00

Додати коментар

Новини:

Поділитися: