Замість лінійки: 6 креативних ідей для 1 вересня, яке запам’ятається

Замість лінійки: 6 креативних ідей для 1 вересня, яке запам’ятається
Дата: 16.08.2023

Перший день навчального року не обов’язково повинен стартувати з лінійки та урочистого слова директора. Нестандартний початок навчання допоможе дітям легше налаштуватися на плідну працю та влитися в шкільний колектив. Зібрали для вас креативні ідеї до 1 вересня, які можна реалізувати замість лінійки.

Червоний килим

Замість стандартних урочистостей у перший день навчання деякі школи США влаштовують Red Carpet Day. Червона доріжка асоціюється з популярними подіями чи прем’єрами, де всіх гостей зустрічають як зірок. Така урочистість робить повернення до школи особливим для дітей.

Як це відбувається? До входу в школу стелять червоний килим, яким проходять діти. Зі сторін стоять вчителі та працівники школи. Вони вітають учнів гучними оплесками.

Всередині школи організовують фотозону, де всі охочі можуть зробити світлини на пам’ять про перший день навчального року. Коридори прикрашають кульками, лунає музика.

Часто до організації Red Carpet Day долучають старшокласників. Для них це чудовий спосіб продемонструвати лідерство та підтримку молодших учнів.

Така зустріч дітей 1 вересня підкреслює їхню цінність та особливість для школи. А також мотивує до навчання.

Початок навчання — поза школою

Цього нестандартного сценарію дотримуються у школах Фінляндії. Там навчання починається в другій половині серпня. Тож погода все ще гарна для того, щоб провести день на природі.

У Фінляндії перший день у школі не є урочистим. Там не лунають пісні та промови. Натомість учителі разом з дітьми активно проводять час у парку, лісі чи на шкільному подвір’ї. Це допомагає сформувати учнівську спільноту та створити позитивне навчальне середовище.

Вчителі організовують різні активності та командні ігри для дітей. Учні можуть досліджувати навколишнє середовище, займатися рукоділлям чи співати. Для цього педагоги створюють різні зони. Усі ці активності спрямовані на те, щоб діти подружилися та увійшли в навчальний рік з позитивними емоціями.

Закінчується день частуваннями та рефлексією: учні діляться враженнями і думками про навчання.

«Викрадення» вчителів замість лінійки

В одній із київських шкіл замість лінійки відбувся пікнік. Шкільне подвір’я було розділене на зони для різних класів. Так діти могли поспілкуватися, послухати лекції чи помалювати.

Проте кульмінацією свята стало «викрадення». 11-класники переодяглися в піратів і зв’язали директора школи, заступників та вчителів. Для того щоб визволити педагогів, молодші учні виконували різні інтелектуальні завдання.

Після класичних лінійок це було дуже нестандартне святкування, а школярі були у захваті.

Свято від старших дітей — молодшим

У Японії навчання починається 1 квітня. І цей день, за традицією, є надзвичайно урочистим для першокласників. Вони отримують подарунки від батьків та святково вбрані разом із сім’єю приходять до школи.

Важливу роль у старті навчання першачків відіграють старшокласники. Вони прикрашають класи малечі до першого навчального дня вітальними листівками та квітами сакури. На шкільній зустрічі співають та аплодують першокласникам.

Потім старші учні об’єднуються в пари з молодшими та супроводжують їх до класу. Старшокласники розповідають малечі про особливості навчання та шкільні правила. Радять, де зберігати приладдя та взуття. Відповідають на запитання першачків.

Роль учителів у перший день школи — лише зустріти та представити учня. А наставництво та супровід беруть на себе старшокласники.

Урочисте барбекю

Ця традиція також зі Штатів. Святкування відвідують усі працівники школи, учні та батьки. До організації також залучені всі.

Батьки приносять різні страви. На шкільному подвір’ї встановлюють мангали для приготування сосисок та бургерів.

Для дітей і дорослих влаштовують різні розваги: активні ігри, караоке, творчі зони, танцювальні конкурси. Також проводять загальний концерт: виступає шкільний гурт або DJ. А на шкільному подвір’ї встановлюють фотозону.

Завершується подія мотиваційною промовою директора.

Таке неформальне святкування є чудовим способом об’єднати учнів, вчителів і батьків.

Букети — учням

Є цікава традиція для першокласників у Німеччині та Австрії. У перший шкільний день діти отримують у подарунок паперові конуси, наповнені шкільним приладдям, солодощами та іншими приємними дрібницями.

Ця традиція існує кілька століть, а «букети» називаються Schultüte. Їх можна придбати в магазинах, але більшість батьків виготовляють «букети» самостійно.

Увесь перший навчальний день пов’язаний зі святковими конусами-букетами. Діти фотографуються з ними. Розпаковують та роздивляються наповнення. А потім отримують домашнє завдання — намалювати те, що лежало у твоєму Schultüte.

Джерело:

Вподобайкі:

0
0
0
0

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто поділився своєю думкою!

Додати коментар

Новини:

Поділитися: