Автор: Лілія Орел, юрист, психолог, суб'єкт підвищення кваліфікації
Відповідно до п. 16 ч. 1 ст.1 Закону України «Про освіту» освітній процес - система науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на розвиток особистості шляхом формування та застосування її компетентностей.
Відповідно до п. 2.6 Положення про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти Затвердженого Наказ Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 № 434 класний керівник зобов'язаний: інформувати про стан виховного процесу в класі та рівень успішності учнів (вихованців) педагогічну раду, адміністрацію навчального закладу, батьків; регулярно готувати і проводити батьківські збори, збори учнівського активу класу (групи) (не менше 2 разів на семестр) та збори органів учнівського самоврядування.
Керуючись роз’ясненнями Листа Міністерства соціальної політики України «Щодо тривалості робочого часу педагогічних працівників» 30.06.2011 N 212/13/116-11 оскільки оплата роботи педагогічних працівників здійснюється відповідно до ‼️‼️‼️обсягу педагогічного навантаження, то в табелі обліку використання робочого часу проставляються години педагогічного навантаження відповідно до розкладу занять.
Отже, керуючись вищевикладеним:
1️⃣ Освітній процес — це система педагогічних заходів, яка здійснюється у визначеному законом режимі та не триває цілодобово (24/7) у закладах загальної середньої освіти.
2️⃣ Педагогічний працівник (вчитель) здійснює професійну діяльність у закладі освіти та виконує обов’язки класного керівника в межах встановленого ‼️ДЛЯ НЬОГО педагогічного навантаження. Час, що витрачається на виконання обов’язків класного керівника, чинним законодавством НЕ РЕГЛАМЕНТОВАНИЙ.
3️⃣ Батьки (законні представники) учнів є суб’єктами освітнього процесу, і реалізація їхньої участі має здійснюватися у межах навчального часу їхніх дітей, а також у межах робочого часу педагогічних працівників.
4️⃣ Класний керівник зобов’язаний інформувати батьків (законних представників) про стан виховної роботи у класі та про рівень навчальних досягнень учнів. Спосіб інформування законодавчо не визначено, тому може здійснюватися у зручній формі: через електронну пошту, щоденник учня, телефонний дзвінок або в електронних месенджерах (групові чати тощо).
Спосіб комунікації має бути попередньо узгоджений.
5️⃣ Таким чином, класний керівник виконує свої обов’язки в межах педагогічного навантаження, визначеного трудовим договором. Спілкування з батьками також має відбуватися в межах цього часу.
6️⃣ Варто пам’ятати, що педагогічний працівник не має обов’язку бути доступним для виконання посадових обов’язків у режимі 24/7, адже він, як і будь-який інший працівник, виконує й інші соціальні ролі.
Коментарі
Додати коментар