Освітній омбудсмен закликав не висувати зайвих вимог до учнів за кордоном

Освітній омбудсмен закликав не висувати зайвих вимог до учнів за кордоном
Дата: 04.12.2023

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов закликав директорів українських шкіл не висувати до школярів, які наразі перебувають за кордоном, зайвих вимог щодо складання іспитів.

Про це він написав у Facebook, наголосивши, що такими діями директори шкіл «вичавлюють» дітей з українських шкіл.

«Нешановні директори деяких (на щастя – не всіх, на жаль – не поодиноких) шкіл, які «вичавлюють» наших дітей з українських шкіл, схаменіться! Ми на всіх рівнях закликаємо наших дітей та батьків, які знайшли тимчасовий прихисток за кордоном, утримувати зв'язок з українською освітою. А ви що робите, висуваючи для наших дітей, які зараз за кордоном, якісь абсолютно нелогічні та, буду недипломатичним, дурнуваті вимоги щодо складання «іспитів» нашими дітьми 5 (!) класу, та відмовляючись виконувати наказ МОН щодо українознавчого компоненту?», – зазначає омбудсмен.

Зважаючи на це, він закликав адміністрації шкіл не підігравати ворогу. 

«Ще раз – схаменіться, будьте українцями, а не пособниками х..ла, який тільки і мріє, щоб українці не поверталися додому, а наші діти не здобували українську освіту!», – написав Горбачов.

osvita.ua Джерело:
  • Слідкуйте за новинами:
  • Поділитися:

Коментарі

А освітній омбудсмен не хоче пояснити, чому стільки вимог до вчителя зараз? У педагогів також війна, дайте можливість просто вчити дітей, а не вимагайте участі в конкурсах, олімпіадах й інших нікому не потрібних заходах. До речі, у них беруть участь ті діти, які залишилися тут, в Україні, щодня чують сирени, часто вибухи. Так не вимагайте нічого подібного! І ще: за кордоном у будь-якій школі вивчають математику, хімію. І не вивчаються укр.мова, література, історія. Тож ці предмети діти повинні вивчати дистанційно, якщо вони вважають себе здобувачами освіти в Україні. І не треба знецінювати українських учителів, директорів. Хамства й наглості вчителю за кордоном ніхто не терпітиме, а в Україні, на жаль, принизити вчителя-це гордо.

7 6

Повністю згодна з коментарем Ольги. Висвітлено все те, що у нас відбувається. Краще б хтось із таких собі "омбудсменів" став на захист вчителя!!!

4 2

Шановна пані Ольго! Я - мама дитини, яка перебуває за кордоном і навчається в Україні. Ці діти в школі з 7.50 до 16.00, потім домашка і заняття з репетиторами по програмі української школи. За Вашою логікою вона повинна ще дистанційно підключатись до уроків укр.мови та історії? На щастя, її життя благословляє вчителями, які підтримують її. І так, вона вважає себе здобувачем освіти в Україні. І має перші місця в міжнародних конкурсах з українознавства, у всеукраїнських і обласних конкурсах з історії України. Хоча всі інші учасники - діти, які щоденно ходять в школу. І їх до участі в конкурсах готують вчителі. В той час коли моя дочка робить це самостійно. Тому мені дуже дивно читати про те, що ці діти ПОВИННІ щось вивчати дистанційно. Свою дочку я просила покинути українську школу після 9 класу. Вона вирішила продовжити навчання, попри всі мої аргументи. Можливо, якби у неї були вчителі, які б вимагали дистанційку, то вона б погодилась поставити крапку в історії з українською школою:) ЗНО покаже хто як вчив. п.с. і так, я - педагог, а мій чоловік залишився в Україні і працює в школі. Тому коментарі про те, що я не куштувала вчительського хліба - зайві.

6 2

Додати коментар