Скасування нового підходу до оцінювання неможливе, - заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова

Скасування нового підходу до оцінювання неможливе, - заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова
Дата: 19.02.2025

Поява рекомендацій для оцінювання учнівства НУШ “по-новому” влітку 2024 року викликала широкий суспільний резонанс – у тому числі серед учительства. МОН визнає, що запропонований інструмент для оцінювання виявився складним у застосуванні. Саме тому фахівці вже 2 місяці активно працюють над його спрощенням. Про це розповіла заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова під час пресбрифінгу “Освіта для життя” (https://bit.ly/4hDpiQg).

📌 Чому повне скасування нового підходу до оцінювання НЕМОЖЛИВЕ?

Після запровадження нової системи оцінювання на сайті Кабміну навіть з'явилася петиція про її скасування. Утім, за словами Надії Кузьмочової, концепція НУШ базується на принципово нових підходах до навчання та оцінювання дітей. Відмова від них означала б перегляд всієї реформи. А це не є можливим “сутнісно, змістовно та візійно”. 

Над чим працює МОН для покращення ситуації?

1️⃣ Спрощення інструкцій для ведення журналів – як паперових, так і електронних.

2️⃣ Взаємодія з провайдерами електронних журналів для синхронізації процесів.

3️⃣ Створення фокус-груп з учителями та Інститутами післядипломної освіти, які працюють з вчительськими спільнотами.

4️⃣ Проведення вебінарів, зокрема й на місцевих рівнях, аби “дотягнутися до якомога більшої кількості вчителів”.

⚡️ Чому виникла складність у впровадженні нової системи?

За словами міністра освіти і науки Оксена Лісового, реформа базової школи має певне "провисання", яке зараз намагаються надолужити. Деякі школи, наприклад приватні та прогресивні державні заклади, самостійно опанували нову систему оцінювання й не мають із нею проблем. 

Але, на жаль, це поодинокі випадки такого успішного впровадження. У загальній масі ми маємо ту картинку, яку маємо, і ми на неї відреагуємо, я сподіваюся, якісно, у дуже короткий термін”, – додав він.

📢 Оцінювання 2.0.

Як розповіла редакції “Вчися.Медіа” Надія Кузьмичова, зараз МОН працює над новою версією інструменту оцінювання, який однаково матиме групи результатів, але стане зрозумілішим і простішим у використанні. 

Зараз є певна прогалина, є неправильні чи складні інструменти, які запропонували, але це не про те, що оцінювання може залишатись таким, як було раніше”, – розповіла вона.

За словами заступниці міністра, як і при переході на 12-бальну систему, нововведення потребують часу на адаптацію. 

Тут, імовірно, ми маємо поглиблення цього несприйняття складністю. І ми це розуміємо, визнаємо і робимо зараз зусилля для того, щоб це оновити. І до нового навчального року зробити все це зрозуміліше й прозоріше”, – додала Надія Кузьмичова.

Вподобайки:

0
0
0
5

Коментарі

Тіт Лукрецій Кар

Іншими словами "Ми створили робочий вигляд, придумали новий підхід до оцінювання, гроші отримали, назад нічого не повернемо. А вчителям додамо курсів підвищення кваліфікації, бо вони напевно не нічого не розуміють"

Діана

Як смішно!!!!! Нове оцінювання вже 6 місяців, а вони працюють 2 місяці! А це точно міністерство, що займається освітою????Які смішні заступники міністра!

Ксенія

Перед тим, як людям накази писати, треба було пройти апробацію! Хоча МОН не знає цього механізму, бо апробація не проводилася!

Олена

Зазвичай спочатку думають, а потім роблять, а у нас спочатку змушують, а потім думають.

Володимир

А давайте запровадимо 36 бальну систему оцінювання і будемо за кожен бал робити детальний опис.А мені так як я це вигадав дамо премію в розмірі 10000000000 гривень.

вчитель

поки опануємо систему 2,0... то вже вийде 3,0.

Вчитель

Люди далекі від освіти і ніколи напевно в школах і не працювали..

Втомлений

"Створення фокус-груп з учителями та Інститутами післядипломної освіти, які працюють з вчительськими спільнотами" Чому МОН таке убоге? Вчителям уже досить цих Інститутів післядипломної освіти, які проводять курси підвищення кваліфікації... Там набирають за таким же принципом як і в МОН. Хороше місце, щоб діставати зарплатню і мало що робити. Ви до початку рефорсмйте ці інститути, зробіть туди рейтинговий відбір, щоб потрапили найкращі спеціалісти. І вже потім хай вони навчають інших

Додати коментар

Новини:

Поділитися: