Звернення Асоціації міст України щодо змін до наказу МОН №1112

Звернення Асоціації міст України щодо змін до наказу МОН №1112
Дата: 13.01.2025

Про необхідність внесення змін до наказів Міністерства освіти і науки України для можливості дітей з прифронтових та тимчасово окупованих громад здобувати загальну середню освіту за дистанційною та індивідуальною формами звернулась Асоціація міст України до народних депутатів України, до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, заступниці Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук, Омбудсмена України Дмитра Лубінця, Освітньої Омбудсменки України Надії Лещик за результатами засідання Секції Асоціації міст України з розвитку деокупованих та тимчасово окупованих громад.

Звернення Асоціації міст України містить конкретні пропозиції та обґрунтування необхідності внесення змін до:

- Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні, затвердженого наказом МОН від 07.08.2024 №1112;

- Наказу МОН від 09.09.2024 №1276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України»;

- Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 12.01.2016 №8 (у редакції наказу МОН від №160 10.02.2021).

В діючих нормативних актах МОН Асоціація міст України пропонує вилучити:

- обмеження прав учнів, які перебувають за кордоном та на тимчасово окупованих територіях, на вільний вибір освітньої траєкторії та закладу, де вони бажають здобувати освіту,

-  порушення прав органів місцевого самоврядування як засновників закладів освіти на ухвалення рішень про ліквідацію чи реорганізацію закладів освіти;

- порушення прав педагогічних працівників на працю через створення штучних обмежень для функціонування дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти.

Представники органів  місцевого самоврядування, державної влади, мешканці громад та освітяни відстояли скасування Наказу МОН «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» №850 від 13.06.2024, яким фактично знищувалася освітня мережа, петиція проти цього наказу на сайті Кабінету Міністрів України набрала необхідні 25 тисяч голосів лише за два дні.

Схвалений на заміну Наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» №1112 від 07.08.2024 потребує доопрацювання для збереження в наступному навчальному році можливостей здобуття загальної середньої освіти учням з прифронтових і тимчасово окупованих територій.

Вподобайки:

25
6
0
0
1

Коментарі

Тетяна

Хочу подякувати Асоціації міст України за активну позицію і розуміння ситуації, що склалася у закладах освіти, що працюють дистанційно через втрату приміщень, які залишилися на ТОТ, та закладів з прифронтових територій. На жаль, небезпека залишається і для усіх інших територій України. Хочеться побачити саме звернення, а не лише пропозиції. Бо у пропозиціях нічого не йдеться про обмеження прав учнів ВПО на вільний вибір закладів освіти і форму навчання. Замість підтримки людей, що опинилися у такому скрутному становищі (маю на увазі родини ВПО), їх ще й змушують "прив'язатися" до певної території, яка є тимчасовим місцем перебування! Я вже не говорю про перспективу збереження мережі закладів освіти з ТОТ. Можна багато про це писати і говорити, але ті, хто не був у цій шкурі, ніколи не зрозуміють як це. Ще про педагогічних працівників, заклади яких переведуть на "простій". З усіма ними згідно до пропозицій одразу призупиняють договори. Тобто, питання простою педагогів навіть не розглядається. Дуже легко вирішувати долі сотень вчителів-ВПО однією фразочкою. Чому б не зобов'язати території, на яких перебувають такі вчителі, працевлаштувати їх за місцем перебування хоча б тимчасово. Або інакше вирішити це питання. Потрібно чітко визначити, хто відповідає за подальшу долю вчителів, яких в країні так не вистачає. І не розкидатися кваліфікованими кадрами. Розумію, що вийшло досить емоційно. Але, вибачте, накипіло.

Додати коментар

Новини:

Поділитися: