На що звернути увагу керівнику закладу освіти під час облаштування укриттів та безпечного освітнього простору в школі відповідно до вимог безпечного освітнього середовища ❓
➡ Протокол безпеки – це певний набір правил, процедур, якими повинні керуватися педагоги та учні у закладі освіти щодо певної ситуації.
➡ З огляду на ризики безпеки, таких протоколів у закладі має бути декілька, зокрема щодо дій під час повітряних тривог та проведення евакуації, перебування в укритті, поводження під час уроків онлайн.
Кілька порад щодо розробки протоколів безпеки:
✅не шукайте універсального рішення. Протоколи не можуть бути однаковими у всіх школах. Бо кожен заклад, розробляючи такий документ, керується особливостями розміщення школи, характеристиками та архітектурними особливостями її будівлі, а разом з тим – ресурсами, формами організації освітнього процесу тощо.
✅протокол безпеки має відповідати загальним рекомендаціям ДСНС.
✅до розробки протоколів безпеки варто залучити педагогів. Це дозволить сформувати спільне бачення та прийняття напрацьованих процедур.
✅формулюйте тексти у протоколах безпеки з розрахунку на сприйняття їх дітьми. Використовуйте лаконічні та чіткі речення: “Візьми свій наплічник”, “Візьми свій одяг”, “Стеж за вказівками учителя і приготуйся виходити”, “Не штовхайся”, “Не біжи”, “Йди швидким кроком, але тримайся своєї групи”, “Допоможи тому, хто спіткнувся чи впав”.
▶️ Наприклад, можна скористатися зразком «Алгоритм дій для вчителя під час сигналу “Повітряна тривога”, розроблений Міністерством освіти і науки України👉 https://mon.gov.ua/.../bezpechne-osvitne-seredovishche...
▶️ Рекомендації Державної служби якості освіти України «Безпечне освітнє середовище: нові виміри безпеки»👉
Коментарі
Додати коментар