В українських школах відбулось суттєве зниження рівня булінгу, що становить понад 7,6 відсоткового пункту між 2018 та 2022 роками.
Про це свідчить Національний звіт за результатами дослідження PISA-2022.
На думку дослідників, зменшення рівня булінгу в школах пояснюється насамперед переходом на дистанційне навчання.
Зокрема, в Україні частка учнів, які зазнавали цькувань у закладах освіти, є меншою, ніж у Болгарії, Польщі, Словаччині, Естонії, Молдові, які є референтними для України країнами.
Зокрема, у середньому 14,7% учнів в Україні повідомили, що зазнавали булінгу принаймні кілька разів на місяць, а 7% учнів були віднесені до категорії тих, хто часто зазнає булінгу. Схожі показники булінгу спостерігаються також у Грузії.
Водночас, порівнюючи з 2018 роком, зберігається закономірність, що від булінгу більше страждають хлопці, аніж дівчата, а також учні з низьким соціально-економічним статусом.
Цікавим є той факт, що негативний досвід цькування співвідноситься з нижчими результатами учнів з математики.
Так, учні, які повідомили, що зазнавали булінгу принаймні кілька разів на місяць, набрали на 35,6 бала менше з математики, ніж їхні однолітки, які потрапляли в ситуації булінгу рідше.
Водночас зростає занепокоєння у зв’язку з поширенням кібербулінгу, який приходить на зміну цькуванню під час живого спілкування.
Коментарі
Додати коментар