Міністерство освіти і науки України (МОН) продовжує підтримувати учнів та об’єднувати зусилля освітян, батьків, поліції та соціальних працівників для боротьби з булінгом у закладах освіти.
В умовах війни діти та підлітки переживають травматичний досвід, що може призводити до посилення конфліктів та проявів цькування. Завдання дорослих — вислухати кожну зі сторін, допомогти розібратися та запобігти таким ситуаціям у майбутньому, адже причини булінгу значно глибші, аніж можуть здаватися.
МОН зібрало корисні матеріали, які допоможуть дізнатися більше про причини булінгу, механізми реагування та можливості повідомлення.
Анонімне й безпечне повідомлення про булінг
У жовтні 2024 року МОН впровадило швидкого онлайн-повідомлення про випадки булінгу. Відтепер учні та/або їхні батьки можуть заповнити коротку анкету та онлайн надіслати скаргу, залучивши до розвʼязання проблеми керівництво школи та, якщо потрібно, поліцію.
Освітні ресурси для протидії булінгу
Щоб підвищити обізнаність та надати практичних знань щодо запобігання та протидії булінгу, МОН спільно з платформою «Prometheus» створило безоплатний онлайн-курс «Протидія та запобігання булінгу (цькуванню) в закладах освіти».
Курс допоможе краще зрозуміти, як розпізнати булінг, навчить ефективно реагувати та сприятиме створенню безпечного освітнього середовища.
Алгоритм реагування на випадки булінгу для дорослих
Першими, хто має помічати та реагувати на випадки булінгу, є адміністрація, вчителі та технічний персонал навчальних закладів. МОН підготувало коротку інструкцію для освітян щодо роботи з інструментом швидкого повідомлення про булінг на сайті АІКОМ, а також корисні поради, як вчасно розпізнати прояви цькування, запобігти їм і правильно реагувати в разі виявлення.
Захистити себе та своїх близьких від кібербулінгу
Сучасне життя неможливо уявити без соціальних мереж та вільного доступу до інформації, проте інтернет може бути небезпечним місцем через прояви кібербулінгу. МОН підготувало корисні матеріали, які допоможуть розпізнати кібербулінг, його особливості та навчитися захищати, себе від образ, погроз та маніпуляцій у віртуальному світі.
Протидія булінгу та підтримка підлітків під час війни
Війна суттєво впливає на життя дітей і підлітків, змінюючи їхній емоційний стан, соціальну адаптацію та поведінкові реакції. Постійний стрес, невизначеність і складні обставини можуть спричиняти зростання агресії, закритість у спілкуванні та підвищувати рівень булінгу серед учнів.
Психологиня Наталія Задорожна спільно з МОН розповіла про те, як підтримати підлітків та допомогти зменшити ризик прояву булінгу у шкільному середовищі.
Не мовчіть! Кожне звернення важливе, адже тільки спільними зусиллями можна створити безпечний простір для всіх.
Коментарі
Додати коментар